Dzisiaj jest
Od Redakcji

XX Seminarium Szkoleniowe SECO/WARWICK dobiegło końca


Grono blisko 140 specjalistów ze świata nauki i biznesu wzięło udział w jubileuszowej edycji Seminarium Szkoleniowego SECO/WARWICK „Nowoczesne Trendy W Obróbce Cieplnej". Wydarzenie odbyło się jak zawsze we wrześniu, tym razem w sercu Wielkopolski.
Autorytety branżowe, inżynierowie praktycy oraz starannie wyselekcjonowane treści zapewniły wysoki poziom merytoryczny oraz unikatową wartość networkingową

Wiadomości

W sercu SECO/WARWICK
Tegoroczne wydarzenie było jubileuszową i wyjątkową edycją, stąd jedyny w swoim rodzaju Open Day, dzięki któremu uczestnicy mieli możliwość zajrzenia za kulisy firmy i zobaczenia na żywo imponujących rozwiązań technologicznych SECO/WARWICK, które niebawem trafią do międzynarodowych potentatów różnych przemysłów - od narzędziowego, motoryzacyjnego, po energetyczny i lotniczy. Co więcej, goście mogli zajrzeć do laboratorium metalograficznego (SECO/LAB) oraz wypróbować najnowsze rozwiązania SECO/WARWICK - aplikację SECO/LENS wykorzystujące technologię rozszerzonej rzeczywistości Microsoftu, wprowadzając świat obróbki cieplnej w nowy wymiar najwyższej jakości.


Ta część wydarzenia, odbyła się w sercu firmy. Dlaczego w sercu? Ponieważ właśnie tutaj, na hali produkcyjnej bije ono zawsze najmocniej - tłumaczyła Katarzyna Sawka, Dyrektor Marketingu Grupy SECO/WARWICK
Wysoki poziom merytoryczny
Program Seminarium Szkoleniowego SECO/WARWICK obejmował dwudniowe prelekcje oraz liczne panele dyskusyjne skupione na koncepcji Rewolucji Przemysłowej 4.0 i nowych wyzwaniach jakościowych jakie stawia obecny postęp technologiczny.
„Celem Seminarium SECO/WARWICK jest stworzenie płaszczyzny do wartościowych spotkań specjalistów, opartych na wymianie wiedzy i doświadczeń," mówi Katarzyna Sawka, Globalny Dyrektor Marketingu Grupy SECO/WARWICK.
14 sesji tematycznych o nowych wyzwaniach jakościowych, e-mobilności, efektywnych procesach produkcji, rozwoju rynku i najnowocześniejszych technologiach prowadzone były przez znanych ekspertów branżowych, przedstawicieli Politechniki Wrocławskiej, Łódzkiej, Warszawskiej, oraz przedstawicieli świata biznesu.

 

 


WIADOMOŚCI

Zbliża się kolejna 11. edycja Targów INTARG ® 2018. Jest to międzynarodowe wydarzenie, podczas którego można wypromować wynalazki i innowacje wyroby, technologie i usługi z różnych dziedzin, zdobyć cenne nagrody, a także zorganizować własną konferencję czy panel.

Urząd Patentowy RP zaprasza na międzynarodowe seminaria eksperckie organizowane przez Światową Organizację Własności Intelektualnej (WIPO) poświęcone ochronie własności intelektualnej za granicą. Wydarzenia rozpoczynają rok jubileuszowy 100-lecia ustanowienia ochrony własności przemysłowej w Polsce oraz utworzenia Urzędu Patentowego RP.

Warsztaty to spotkanie branżowe dla konstruktorów, producentów narzędzi jak również specjalistów z zakresu badań i rozwoju, produkcji i zapewnienia jakości.

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się Państwo, w jaki sposób energia i dane bezpiecznie docierają do ramienia robota przemysłowego? Albo jak to jest możliwe, że suwnice STS w porcie kontenerowym przez lata pracują niezawodnie praktycznie bez przerwy? Albo w jaki sposób szybko poruszająca się kamera jest w stanie kręcić ujęcia przesuwając się o setki metrów bez przerw czy drgań? Odpowiedzią na te wszystkie pytania są systemy prowadzenia energii. W poszukiwaniu najbardziej innowacyjnego i odkrywczego systemu na świecie, specjalista w dziedzinie motion plastics, firma igus, co dwa lata zaprasza do składania zgłoszeń do konkursu o nagrody vector, a sygnał do rozpoczęcia wybrzmiał na targach Motek 2017.

Technologie kognitywne są ważnym punktem na mapie inwestycji wielu firm, również tych z sektora przemysłowego. Zdaniem analityków z Deloitte niebawem staną się one powszechne, przyczyniając się do zmodernizowania 80 proc. procesów biznesowych. To ogromna rewolucja, której znakiem rozpoznawczym będzie znacznie wyższa efektywność przy niewielkim zaangażowaniu zasobów ludzkich. „Witamy w erze kognitywnej!" - czytamy na w raporcie firmy IBM, z którego wynika, że do roku 2019 rynek takich rozwiązań wart będzie 12.5 miliarda dolarów.
Polska spółka Play Holding pracuje nad projektem lekkiego, a zarazem wytrzymałego samochodu wykonanego z kompozytów. Masa własna tego elektrycznego pojazdu e-VAN wyniesie ok. 600 kg, co przełoży się na większą wydajność i oszczędności w porównaniu do konwencjonalnych konstrukcji. Koszt przejechania 100 km takim samochodem ma wynieść ok. 4 zł. Auto będzie skierowane do branży transportowej, m.in. dostaw paczek czy korespondencji. W przyszłości twórcy planują stworzyć z podobnych materiałów także autonomiczną taksówkę.
Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej oraz Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie zapraszają do udziału w III Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej na temat:

"MODUŁOWE TECHNOLOGIE I KONSTRUKCJE W BUDOWIE MASZYN - MTK 2018"

 

Chcielibyśmy zachęcić Państwa do zaprenumerowania "Przeglądu Mechanicznego" w 2018 roku. Dla prenumeratorów oferujemy atrakcyjne rabaty na reklamy i artykuły zamieszczane w czasopiśmie.

 

 

Sektor lotniczy i motoryzacyjny bardzo dynamicznie się rozwijają, a polskie przedsiębiorstwa wykazują ogromny potencjał, który może być wykorzystany na szeroką skalę. Dlatego już w dniach 10-11 października 2018 r. w G2A Arena w Rzeszowie zorganizowane zostanie największe w Polsce
i Europie Centralnej spotkanie przedstawicieli branży aerospace i automotive - ASA Meetings.

Marek Wzorek - dotychczasowy Prezes Zarządu spółki igus Polska opuszcza firmę z końcem roku, żeby poświęcić się własnej działalności w obszarze doradztwa biznesowego. Jego miejsce zajmą dwaj dyrektorzy: Daniel Marzec i Radomir Ochocki, którzy będą zarządzać polskim oddziałem igus na zasadach prokury wraz z Jolantą Zugaj, Główną Księgową.