Dzisiaj jest
Od Redakcji

XX Seminarium Szkoleniowe SECO/WARWICK dobiegło końca


Grono blisko 140 specjalistów ze świata nauki i biznesu wzięło udział w jubileuszowej edycji Seminarium Szkoleniowego SECO/WARWICK „Nowoczesne Trendy W Obróbce Cieplnej". Wydarzenie odbyło się jak zawsze we wrześniu, tym razem w sercu Wielkopolski.
Autorytety branżowe, inżynierowie praktycy oraz starannie wyselekcjonowane treści zapewniły wysoki poziom merytoryczny oraz unikatową wartość networkingową

Wiadomości

W sercu SECO/WARWICK
Tegoroczne wydarzenie było jubileuszową i wyjątkową edycją, stąd jedyny w swoim rodzaju Open Day, dzięki któremu uczestnicy mieli możliwość zajrzenia za kulisy firmy i zobaczenia na żywo imponujących rozwiązań technologicznych SECO/WARWICK, które niebawem trafią do międzynarodowych potentatów różnych przemysłów - od narzędziowego, motoryzacyjnego, po energetyczny i lotniczy. Co więcej, goście mogli zajrzeć do laboratorium metalograficznego (SECO/LAB) oraz wypróbować najnowsze rozwiązania SECO/WARWICK - aplikację SECO/LENS wykorzystujące technologię rozszerzonej rzeczywistości Microsoftu, wprowadzając świat obróbki cieplnej w nowy wymiar najwyższej jakości.


Ta część wydarzenia, odbyła się w sercu firmy. Dlaczego w sercu? Ponieważ właśnie tutaj, na hali produkcyjnej bije ono zawsze najmocniej - tłumaczyła Katarzyna Sawka, Dyrektor Marketingu Grupy SECO/WARWICK
Wysoki poziom merytoryczny
Program Seminarium Szkoleniowego SECO/WARWICK obejmował dwudniowe prelekcje oraz liczne panele dyskusyjne skupione na koncepcji Rewolucji Przemysłowej 4.0 i nowych wyzwaniach jakościowych jakie stawia obecny postęp technologiczny.
„Celem Seminarium SECO/WARWICK jest stworzenie płaszczyzny do wartościowych spotkań specjalistów, opartych na wymianie wiedzy i doświadczeń," mówi Katarzyna Sawka, Globalny Dyrektor Marketingu Grupy SECO/WARWICK.
14 sesji tematycznych o nowych wyzwaniach jakościowych, e-mobilności, efektywnych procesach produkcji, rozwoju rynku i najnowocześniejszych technologiach prowadzone były przez znanych ekspertów branżowych, przedstawicieli Politechniki Wrocławskiej, Łódzkiej, Warszawskiej, oraz przedstawicieli świata biznesu.

 

 


WIADOMOŚCI

Podczas tegorocznego konkursu o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich, nagrodzonych zostało 20 produktów, które już niebawem będzie można zobaczyć na targach ITM Polska 2018.

W tym roku po raz pierwszy w historii ITM Polska odbędzie się konferencja „Druk 3D w metalu", wspierana przez CD3D wydawcę największych portali poświęconych technologiom przyrostowym w kraju - Centrum Druku 3D i 3D w praktyce.

Wystaczy zastąpić metalowy wkład w łożyskach stojakowych lub kołnierzowych, bezsmarownymi i wytrzymałymi czaszami sferycznymi igubal

W dniu 17 kwietnia 2018 r. w Collegno Prima Power z dumą ogłosiła wprowadzenie na rynek nowej maszyny 3D Laser Next 2141, opartej o laser światłowodowy. Produkt został zaprojektowany i opracowany z myślą o zaspokojeniu potrzeb producentów części metalowych tłoczonych w różnych sektorach przemysłu, takich jak warsztaty produkcyjne, tłocznie, przemysł lotniczy i kosmonautyczny, rolnictwo, przemysł motoryzacyjny. Tym samym maszyna zapewni im niezrównaną elastyczność w zakresie procesów, rozmiarów i konfiguracji części, w połączeniu z najnowocześniejszą wydajnością, jakością i precyzją.

Druga edycja seminarium użytkowników technologii przyrostowych odbędzię się w termi-nie 28 - 29 czerwca 2018 r. we Wrocławiu, w Centrum Kongresowym Politechniki Wro-cławskiej.

W sferach gospodarczych jednym z najmodniejszych obecnie haseł jest „Przemysł 4.0". Nie może więc zabraknąć tej tematyki na najbliższych targach ITM Polska. W czerwcu
w Poznaniu nie będziemy jednak mówić o modach, ale o konkretach, bo Przemysł 4.0 to już nie nowinka, ale konieczność.

Około 70 osób z branży odlewniczej wzięło udział w organizowanych przez firmę Lenso warsztatach „Metrologia 3D w odlewnictwie i procesach odlewniczych", które odbyły się 21 marca 2018 w Centrum Kompetencji Metrologicznych, Swadzim k. Poznania.

Konferencja „Technologie 3D dla przemysłu i edukacji" już za nami. Podczas wydarzenia uczestnicy dowiedzieli się o zastosowaniach profesjonalnych skanerów i drukarek 3D w edukacji i przemyśle. Goście mogli także zapoznać się z opiniami ekspertów dotyczącymi technologii 3D oraz innymi systemami pomiarowymi.

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów zaprasza na wydarzenie „Roboty współpracujące - przemysł 4.0", które odbędzie się w dniach 11-12 kwietnia 2018 r. w Instytucie PIAP w Warszawie. Organizatorami są - Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, ELMARK Automatyka, Politechnika Warszawska, spółka PIAP- ScienTech, IBS. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Tegoroczne targi przemysłowe HANNOVER MESSE odbędą się pod hasłem „Integrated Industry - Connect & Collaborate". To właśnie w Hanowerze wytyczane są światowe kierunki rozwoju pro-dukcji przemysłowej i systemów energetycznych. W tym roku tematyka wzbogaci się o intralogi-stykę. Targi CeMAT odbędą się równolegle do HANNOVER MESSE. Od 23 do 27 kwietnia br. w Hanowerze będzie można zobaczyć jak funkcjonuje fabryka przyszłości i jaka rolę pełni w niej intralogistyka. Organizatorzy spodziewają się 5000 wystawców z 70 krajów i ponad 200 tys. zwiedzających.