Dzisiaj jest
Od Redakcji

Zaproszenie na konferencję


Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej oraz Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie zapraszają do udziału w III Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej na temat:

"MODUŁOWE TECHNOLOGIE I KONSTRUKCJE W BUDOWIE MASZYN - MTK 2018"

 

Wiadomości
Komitet Organizacyjny zaprasza do udziału w konferencji MODUŁOWE TECHNOLOGIE I KONSTRUKCJE W BUDOWIE MASZYN i do przedsta-wienia swoich nowych prac naukowo-technicznych z zakresu tematyki konfe-rencji. Prosimy również o powiadomienie o konferencji współpracowników oraz znanych Panu(i) osób potencjalnie zainteresowanych problematyką konferencji.

Miejsce konferencji: Polańczyk.

Tematyka konferencji:
1. Podstawy teoretyczne automatyzacji, normalizacji i standaryzacji w projektowaniu i wytwarzaniu wyrobów i maszyn zmodularyzowanych.
2. Systemy informacyjne i informatyczne wspomagające automatyzację pro-jektowania i wytwarzania wyrobów zmodularyzowanych.
3. Wspomaganie systemów zautomatyzowanej produkcji z pomocą rozwią-zań zmodularyzowanych.
4. Projektowanie i realizacja współzależnych systemów wytwarzania zmo-dularyzowanych wyrobów, ich produkcji oraz organizacji tej produkcji.
5. Przykłady innowacyjnych rozwiązań w systemach projektowania i wy-twarzania zmodularyzowanych maszyn i ich efektywność.
6. Zmodularyzowane systemy wspomagania eksploatacji wyrobów maszynowych, systemow ich wytwarzania i podtrzymywania zdatności.
7. Problemy rekonstrukcji, restrukturyzacji i modernizacji systemów trady-cyjnych przekształcanych w systemy zmodularyzowane.
8. Właściwości użytkowo-eksploatacyjne i ekonomiczne systemów zmodu-laryzowanych i ich wpływ na otoczenie socjalne.
9. Zmodularyzowane systemy zapewnienia bezpieczeństwa w zauto-matyzowanych systemach wytwarzania i eksploatacji.
10. Problemy kształcenia specjalistów z zakresu projektowania, wytwarzania i eksploatacji systemów zmodularyzowanych.

Patronat medialny konferencji: kwartalnik naukowo-techniczny „Technologia i Automatyzacja Montażu"
miesięcznik naukowo-techniczny „Przegląd Mechaniczny"

Języki konferencji: polski, angielski, rosyjski

Więcej informacji na temat konferencji znajduje się tutaj

 


WIADOMOŚCI

XI edycja Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG ® 2018, odbędzie się już w dniach 20-21 czerwca 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Podczas tegorocznego konkursu o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich, nagrodzonych zostało 20 produktów, które już niebawem będzie można zobaczyć na targach ITM Polska 2018.

W tym roku po raz pierwszy w historii ITM Polska odbędzie się konferencja „Druk 3D w metalu", wspierana przez CD3D wydawcę największych portali poświęconych technologiom przyrostowym w kraju - Centrum Druku 3D i 3D w praktyce.

Wystaczy zastąpić metalowy wkład w łożyskach stojakowych lub kołnierzowych, bezsmarownymi i wytrzymałymi czaszami sferycznymi igubal

W dniu 17 kwietnia 2018 r. w Collegno Prima Power z dumą ogłosiła wprowadzenie na rynek nowej maszyny 3D Laser Next 2141, opartej o laser światłowodowy. Produkt został zaprojektowany i opracowany z myślą o zaspokojeniu potrzeb producentów części metalowych tłoczonych w różnych sektorach przemysłu, takich jak warsztaty produkcyjne, tłocznie, przemysł lotniczy i kosmonautyczny, rolnictwo, przemysł motoryzacyjny. Tym samym maszyna zapewni im niezrównaną elastyczność w zakresie procesów, rozmiarów i konfiguracji części, w połączeniu z najnowocześniejszą wydajnością, jakością i precyzją.

Druga edycja seminarium użytkowników technologii przyrostowych odbędzię się w termi-nie 28 - 29 czerwca 2018 r. we Wrocławiu, w Centrum Kongresowym Politechniki Wro-cławskiej.

W sferach gospodarczych jednym z najmodniejszych obecnie haseł jest „Przemysł 4.0". Nie może więc zabraknąć tej tematyki na najbliższych targach ITM Polska. W czerwcu
w Poznaniu nie będziemy jednak mówić o modach, ale o konkretach, bo Przemysł 4.0 to już nie nowinka, ale konieczność.

Około 70 osób z branży odlewniczej wzięło udział w organizowanych przez firmę Lenso warsztatach „Metrologia 3D w odlewnictwie i procesach odlewniczych", które odbyły się 21 marca 2018 w Centrum Kompetencji Metrologicznych, Swadzim k. Poznania.

Konferencja „Technologie 3D dla przemysłu i edukacji" już za nami. Podczas wydarzenia uczestnicy dowiedzieli się o zastosowaniach profesjonalnych skanerów i drukarek 3D w edukacji i przemyśle. Goście mogli także zapoznać się z opiniami ekspertów dotyczącymi technologii 3D oraz innymi systemami pomiarowymi.

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów zaprasza na wydarzenie „Roboty współpracujące - przemysł 4.0", które odbędzie się w dniach 11-12 kwietnia 2018 r. w Instytucie PIAP w Warszawie. Organizatorami są - Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, ELMARK Automatyka, Politechnika Warszawska, spółka PIAP- ScienTech, IBS. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.