Dzisiaj jest
Od Redakcji

11. edycja Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG®


Zbliża się kolejna 11. edycja Targów INTARG ® 2018. Jest to międzynarodowe wydarzenie, podczas którego można wypromować wynalazki i innowacje wyroby, technologie i usługi z różnych dziedzin, zdobyć cenne nagrody, a także zorganizować własną konferencję czy panel.

Wiadomości
Impreza ma charakter interdyscyplinarny i zaprezentuje szeroki wachlarz nowości w ekologii, medycynie czy IT, nowe rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu, po przedmioty codziennego użytku.

W Targach uczestniczą jednostki sfery nauki, przedsiębiorstwa innowacyjne, klastry technologiczne, start-upy, instytucje wspierające i współpracujące z nauką - z kraju i z ponad 19 krajów świata.

Wystawcy mogą zgłosić prezentowane wynalazki i innowacje do konkursu INTARG ®, w ramach którego zostaną one poddane ocenie międzynarodowego jury. Drugiego dnia targów, w czasie Gali zamykającej wydarzenie zostaną ogłoszone wyniki konkursu i wręczone wyróżnienia, medale i dyplomy laureatom nagrodzonych rozwiązań.

Wsparcie imprezy przez ważne instytucje szczebla krajowego i regionalnego oraz współpraca z mediami zapewni szerokie nagłośnienie wydarzenia w środowiskach gospodarczych i biznesowych.
Dodatkowym jej atutem jest atrakcyjna lokalizacja w samym centrum Katowic.

Szczególne zaproszenie kierujemy do firm oraz instytucji związanych z szeroko pojętą ekologią, zapraszając do strefy EKO INTARG - prezentującej prośrodowiskową oraz ekoinnowacyjną ofertę
(eco-industry; eco-city, eco-transport; eco-life style i inne.)W programie Targów między innymi:
 Stoiska z innowacyjnymi produktami, technologiami i usługami z wielu branż, w postaci wyrobów rynkowych, prototypów, modeli, prezentacji multimedialnych, filmów, itp.
 Konferencje, panele dyskusyjne, spotkania biznesowe, networking cocktail
 Konkurs INTARG ® (ocena wynalazków i innowacji przez międzynarodowe jury)
 Strefy: EKO, Start-Up International, Networkingowa, Konferencyjna
 Gala wręczenia nagród, medali i dyplomów za najlepsze wynalazki i innowacje INTARG ® 2018
 Gala wręczenia statuetek: GIEŁDA WYNALAZKÓW, LIDER INNOWACJI®, MŁODY WYNALAZCA

Branże wystawiennicze:
IT; Zdrowie/Medycyna/Fitness; Środowisko/Chemia/Biotechnologia/ Nanotechnologia; Bezpieczeństwo i ochrona; Przemysł (Maszyny i urządzenia przemysłowe, Inżynieria, Metalurgia, Elektryczność, Elektronika, Energetyka, Włókiennictwo, Budownictwo, Przemysł spożywczy); Transport/Logistyka; Przedmioty codziennego użytku (Biżuteria, Hobby, Dekoracje/Design, Gry/Zabawki, Prezenty, Dom i ogród); Usługi/Doradztwo/Finanse/ Ubezpieczenia, Inne.

 


WIADOMOŚCI

XI edycja Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG ® 2018, odbędzie się już w dniach 20-21 czerwca 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Podczas tegorocznego konkursu o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich, nagrodzonych zostało 20 produktów, które już niebawem będzie można zobaczyć na targach ITM Polska 2018.

W tym roku po raz pierwszy w historii ITM Polska odbędzie się konferencja „Druk 3D w metalu", wspierana przez CD3D wydawcę największych portali poświęconych technologiom przyrostowym w kraju - Centrum Druku 3D i 3D w praktyce.

Wystaczy zastąpić metalowy wkład w łożyskach stojakowych lub kołnierzowych, bezsmarownymi i wytrzymałymi czaszami sferycznymi igubal

W dniu 17 kwietnia 2018 r. w Collegno Prima Power z dumą ogłosiła wprowadzenie na rynek nowej maszyny 3D Laser Next 2141, opartej o laser światłowodowy. Produkt został zaprojektowany i opracowany z myślą o zaspokojeniu potrzeb producentów części metalowych tłoczonych w różnych sektorach przemysłu, takich jak warsztaty produkcyjne, tłocznie, przemysł lotniczy i kosmonautyczny, rolnictwo, przemysł motoryzacyjny. Tym samym maszyna zapewni im niezrównaną elastyczność w zakresie procesów, rozmiarów i konfiguracji części, w połączeniu z najnowocześniejszą wydajnością, jakością i precyzją.

Druga edycja seminarium użytkowników technologii przyrostowych odbędzię się w termi-nie 28 - 29 czerwca 2018 r. we Wrocławiu, w Centrum Kongresowym Politechniki Wro-cławskiej.

W sferach gospodarczych jednym z najmodniejszych obecnie haseł jest „Przemysł 4.0". Nie może więc zabraknąć tej tematyki na najbliższych targach ITM Polska. W czerwcu
w Poznaniu nie będziemy jednak mówić o modach, ale o konkretach, bo Przemysł 4.0 to już nie nowinka, ale konieczność.

Około 70 osób z branży odlewniczej wzięło udział w organizowanych przez firmę Lenso warsztatach „Metrologia 3D w odlewnictwie i procesach odlewniczych", które odbyły się 21 marca 2018 w Centrum Kompetencji Metrologicznych, Swadzim k. Poznania.

Konferencja „Technologie 3D dla przemysłu i edukacji" już za nami. Podczas wydarzenia uczestnicy dowiedzieli się o zastosowaniach profesjonalnych skanerów i drukarek 3D w edukacji i przemyśle. Goście mogli także zapoznać się z opiniami ekspertów dotyczącymi technologii 3D oraz innymi systemami pomiarowymi.

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów zaprasza na wydarzenie „Roboty współpracujące - przemysł 4.0", które odbędzie się w dniach 11-12 kwietnia 2018 r. w Instytucie PIAP w Warszawie. Organizatorami są - Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, ELMARK Automatyka, Politechnika Warszawska, spółka PIAP- ScienTech, IBS. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.