Categories: Wiadomości
      Date: kwi  4, 2017
     Title: Additive Manufacturing Meeting 2017 (AMM 2017)
30 czerwca 2017 r. we Wrocławiu odbędzie się pierwsze spotkanie Additive Manufacturing Meeting (AMM-2017). Głównym aspektem tego wydarzenia jest przedstawienie technologii przyrostowych w perspektywie wyzwań jakie współcześnie stoją przed przemysłem oraz medycyną.

Głównym celem spotkania jest budowa platformy wymiany wiedzy i doświadczeń między ośrodkami naukowo-badawczymi i przemysłowymi w obszarze technologii AM. Tegoroczne spotkanie będzie się składało z seminarium i wystawy. Program seminarium AMM-2017 skierowany jest do osób i instytucji, które są zainteresowane rozwojem w obszarze technologii przyrostowych. Główny akcent położony jest tu na aspekt technologiczny i wdrożeniowy.

Podział zagadnień obejmuje cztery obszary tematyczne:
• Modelowanie - pod kątem projektowania inżynierskiego z uwzględnieniem możliwości i ograniczeń AM, optymalizacji topologicznej wyrobów, symulacji procesów wytwórczych, analizy numerycznej (MES).
• Materiały - tematyka tego zagadnienia obejmuje m.in. rozwój nowych materiałów, badania materiałowe, kontrolę materiału wsadowego.
• Rozwój procesów AM - obejmuje zagadnienia takie jak optymalizacja procesów wytwórczych, modyfikacje systemów produkcyjnych, nowe procesy technologiczne, obróbka po-procesowa, kontrola i monitoring.
• Aplikacje - przykłady wdrożeniowe, analiza kosztów, nowe trendy branżowe oraz kontrola jakości.

Na seminarium i wystawę można zarejestrować się w charakterze uczestnika, prelegenta lub partnera. W celu rejestracji uczestnictwa, prosimy o skorzystanie z formularza dostępnego stronie www.3dmeeting.pl - serdecznie zapraszamy.


W razie pytań związanych z wydarzeniem proszę o kontakt:

Organizator ds. partnerów Małgorzata Rusinska
malgorzata.rusinska@pwr.edu.pl

Organizator ds. programu Irina Smolina
iryna.smolina@pwr.edu.pl